Festyn rodzinny

Stowarzyszenie Nasz Wieś zorganizowało w dniu 12 czerwca 2011 roku w Będowie festyn rodzinny z okazji dnia Matki i Dziecka. Było to jedno z dwóch zadań, które Stowarzyszenie wykonało w ramach pożytku publicznego pn. „Błędowo na sportowo”. Podczas tego dnia odbyły się rozgrywki sportowe talie jak: mecz w dwa ognie, zawody piłki plażowej, bieg w workach oraz bieg z piłką. Młodsze dzieci próbowały swoich sił podczas tworzenia obrazów z natury tzn. z wszystkiego co same znalazły, starsze natomiast za pomocą szpilek i kawałków płótna wcielały się w kreatorów mody. Uczestnicy konkursów byli nagradzani drobnymi nagrodami rzeczowymi oraz słodyczami. Dodatkowo spotkanie uświetniła nam żeńska młodzieżowa ochotnicza straż pożarna, która pod okiem swych opiekunów zaprezentowała swoje umiejętności na dowód tego ze strażakiem mogą być również kobiety. Podczas całego spotkania można było próbować wypieków przygotowanych przez Błędowskie gospodynie oraz skosztować smażonej kiełbaski z grilla.

W spotkaniu wzięło udział łącznie 67 osób co jest doskonałym dowodem na to, że Błędowo potrafi się bawić i integrować wokół siebie młodsze i starsze pokolenie.

Dziękujemy Gminie Płużnica, naszym miejscowym sponsorom oraz wszystkim mieszkańcom, którzy pomogli przy realizacji tego zadania.

Zadanie współfinansowane przez Gminę Płużnica.