Razem świętujemy

1 czerwca 2017 roku Stowarzyszenie Nasza Wieś zorganizowało wspólny  Dzień Dziecka/Matki/Ojca w ramach projektu „Błędowo z historia w tle”.

To drugie działanie w ramach projektu na którego realizację Stowarzyszenie otrzymało dofinansowanie z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Podczas tego wydarzenia odbył się warsztat pszczelarski przygotowany przez Panią Beatę Dąbrowską dotyczący znaczenia pszczół w życiu człowieka. Młodzież mogła samodzielnie złożyć tzw. ul e wielkopolskie z zakupionych ramek. W trakcie spotkania można było skosztować wafli z miodem,  świeżo upieczonych gofrów i naleśników oraz kolorowych galaretek.

Zabawę uświetniały animatorki z SP w Płużnicy , które oprócz malowania twarzy i innych konkurencji sprawnościowych dla całych rodzin pokazały młodszemu pokoleniu dawne  gry i zabawy takie jak gra w klasy czy skakanie w skakankę i gumę….Najlepsi  otrzymali nagrody za udział w konkursach a uczestnicy ciągle czuli niedosyt zabawy.

Pogoda nam dopisała i można było grillować a ilość uczestników przeszła nasze oczekiwania – prawie 100 mieszkańców z sołectw:  Błędowo, Płąchawy, Wiewiórki, Goryń i Działowo. Cieszymy się, że udało się zintegrować społeczność i całe rodziny wspólnie odchodziły te trzy święta w jednym dniu.

Dziękujemy członom stowarzyszenia, Pani sołtys ,  członkom rady sołeckiej  oraz pozostałym mieszkańcom za pomoc w organizacji tego dnia.