Poznajemy historię

W dniach 30.06-2.07.2017 roku Stowarzyszenie Nasza Wieś zorganizowało wyjazd edukacyjno-integracyjny do Oświęcimia, Wieliczki i Krakowa. W wydarzeniu tym więzło udział 50 mieszkańców naszej Gminy. Było to trzecie działanie w ramach projektu „Błędowo z historią w tle” współfinansowane z Programu Inicjatyw Obywatelskich w ramach otrzymanej dotacji z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję zwiedzenia byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, Kopalni Soli w Wieliczce oraz zabytków Krakowa takich jak Katedra Wawelska i Sukiennice.

Trzy dni to za mało aby zwiedzić wszystkie ciekawe miejsca ale wystarczająco by poznać naszą historię a wszystko czego się dowiedzieliśmy zawdzięczamy wspaniałym przewodnikom, którzy swoją bogatą wiedzę starali się nam przekazać w najmniejszym szczególe…. A na koniec warto przytoczyć słowa George Santayana –  „Kto nie pamięta historii skazany jest na jej ponowne przeżycie” .