„Dzielimy się doświadczeniem”

W dniach 4-6.10.2019 r. zorganizowano 3 dniową wizytę studyjną do Wiosek Tematycznych na terenie naszego województwa w której wzięło udział 25 członków stowarzyszenia. W trakcie wizyty studyjnej przeprowadzone zostały cykle warsztatów i seminariów pt. „Dzielimy się doświadczeniem”, podczas których analizowaliśmy także własne zasoby mogące w przyszłości pomóc stworzyć produkt wsi tematycznej. Na początku odwiedziliśmy Górniczą Wioskę w miejscowości Piła – uczestniczyliśmy tam w warsztatach rękodzieła oraz poznaliśmy atrakcje i przykłady ich produktów i usług. Następnie pojechaliśmy do Janiej Góry gdzie w Wiosce Chlebowej mogliśmy przyjrzeć się jak przebiega cały proces pieczenia chleba.

W Trzeciej Wiosce Kwiatowej w Żalnie spacerowaliśmy po Kwiatowym Zakątku oraz braliśmy udział w grze terenowej – Kwiatowe Podchody.

Było to nas nowe i ciekawe doświadczenie, ponieważ są to przykłady inicjatyw oddolnych, które aktywizują środowisko lokalne. Dziękujemy przedstawicielom organizacji prowadzących wioski za miłe przyjęcie i pokazanie sposobów na ożywienie gospodarki wiejskiej.

Wizyta studyjna sfinansowana została przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030, Priorytet 1a.