Ucząc się współpracy.

Już po raz drugi w tym roku członkowie Stowarzyszenia Nasza Wieś spotkali się na szkoleniu, tym razem w Wąbrzeźnie. Pod czujnym okiem trenerki Pani Edyty Brzoskowskiej poznawano tajniki dobrej współpracy wewnątrz własnej organizacji jak też z innymi partnerami społecznymi.

Omówiliśmy sobie czy potrzebna jest nam w ogóle współpraca…jakie są formy tej współpracy i jakie korzyści wynikają dla każdej z tych grup społecznych.

Pomimo, że jesteśmy małą organizacją, to mamy do zaoferowania nasze doświadczenie i chęci do pracy. To z kolei pozwala nam być partnerem nie tylko w realizacji projektów, ale także przy promocji ciekawych inicjatyw.

Szkolenie pokazało nam drogę o osiągnięcia celów ważnych dla nas i naszych członków przy pomocy innych organizacji, przedsiębiorców oraz samorządu.

Podjęliśmy próbę opracowania projektu partnerskiego, może uda nam się go wcielić w życie podczas kolejnych działań.

Szkolenie w dniach 21-22.05.2021 r sfinansowane zostało w ramach działania „Od dotacji do profesjonalizacji” przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na latach 2018 – 2030, priorytet 1a.