Dobrze jest móc wrócić do aktywności.

Projekt „Kobieta zadbana to super mama” został zrealizowany z inicjatywy Stowarzyszenia Nasza Wieś. Izolacja społeczna spowodowana przez pandemię i brak spotkań z znajomymi spowodowały, że kobiety zmagały się z utratą energii i pewności siebie. Takie zachowania nie sprzyjały dbaniu o kondycję skóry i ciała. Dlatego zorganizowano zajęcia dla 3 grup wiekowych w dniach 17, 24 i 26 czerwca 2021 r. Uczestniczki podczas zajęć z kosmetyczką uczyły się masażu twarzy, makijażu dobranego do wieku z elementami kobido oraz jogi twarzy, czyli jak skutecznie zapobiegać oznakom starzenia. Drugi rodzaj zajęć to warsztaty poprawiające kondycję tzw. stretching ciała, który pomaga skutecznie niwelować napięcie mięśniowe, bóle migrenowe czy bóle kręgosłupa.

Działania wpłynęły pozytywnie na rozwój osobisty uczestniczek oraz integrację. Wspólnie spędzony czas, wymiana doświadczeń i poprawa wizerunku pomogła zmienić swoje nastawienie do życia, że wygląd i zdrowie są tak samo ważne jak praca i rodzina.

Projekt zrealizowaliśmy w ramach „Wsparcia lokalnego funduszu grantowego” Program współfinansowany przez Gminę Płużnica, realizowany przez Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica