Mieszkam tusz obok-pomagam

Stowarzyszenie Nasza Wieś z Błędowa wygrało tegoroczny konkurs „Pożyteczne wakacji 2010” pt. „Mieszkam tusz obok – pomagam”. Celem konkursu było zorganizowanie dzieciom i młodzieży czasu wolnego podczas wakacji oraz oprócz aktywnego wypoczynku pomoc dla najstarszych i potrzebujących mieszkańców naszej wsi.

Dzieci wraz z opiekunami spotykali się przez 10 dni po 4 godziny dziennie i spędzali aktywnie czas. Pierwszy tydzień zajęć upłynął nam na pomocy sąsiedzkiej w postaci: przycinania trawnika, uprzątaniu nieczystości oraz wykonywane były drobne prace naprawcze w obejściu. W drugim tygodniu osoby którym udzielana była pomoc pokazały młodemu pokoleniu jak wyszywać serwetki haftem krzyżykowym. Oprócz tego na świetlicy wiejskiej razem piekliśmy ciasteczka, faworki, rogaliki i pizzę, dzieci malowały, rysowały oraz grały w tenisa i piłkę ręczną.

Na zakończeniu projektu wszyscy razem łącząc pokolenia pojechaliśmy na wycieczkę do Ciechocinka aby zregenerować siły po całym dwu tygodniowym „wysiłku”.

Serdeczne podziękowania należą się osobom, które pomagały przy opiece nad dziećmi w tym w szczególności Pani Sołtys Błędowa Alinie Szyszka.